christianpoulsen

 

 

 Ambsssadør for Asnæs Boldklub

 

Christian Poulsen

  

Asnæs første landsholdspiller

 

 

Skiltepartnere "Klik for at se alle"

Claus Lomholt DC Kloark Egendomsservice Asnæs Frave og køkkenlager EDC Asnæs - Kim Olsen Niels Ur Bilcentrum Odsherred Stål Valentin Gardiner Gretas Guld Cantea IT Depot Nordvest / Frank Nielsen Lammefjordens Stauder / Jens Jensen ...

Sponsore "Klik for at se alle"

AJ Sandblæsning Asnæs Køreskole Asnæs Maleren Moa Byg SJ Anlæg Entreprise Asnæs Maskinsnedkeri Audebo Havecenter Automester Bog Ide Danbolig/Svend Øvre Dragsholm sparekasse Eiland Electric Ivan Eltoft Nielsen Punkt 1 LM Kommunikation PM Anlæg RV Mureentreprise...

Udlejning af Kunstgræsbanen

  

 

(Se ledige tider under Kunstgræstider i emne felt. eller kontakt os for en god aftale)

1. Vi modtager din bestilling via tlf 40425686 & din bestilling bekræftes via Mail.

2. Pris for leje af Kunstgræsbanen aftales individuelt alt efter om der er tale om engangs leje eller sæson leje, så kontakt os

3. I prisen er der incl. 1 stk. omklædningsrum & der er mulighed for at få Lys på banen uden merpris.

4. Der betales på reg nr: 3208 & konto nr: 3566382547 (faktura fremsendes efter endt leje) ved betaling, husk at påføre klubnavn samt kontaktperson.

5. Banen udlejes både til træningspas og kampe. Asnæs Boldklub forbeholder sig ret til at booke klubbens egne hold ind i de tider, som klubben har brug for & resttider kan bookes efter først til mølle princip. Udlejer skal selv huske div. materialer såsom bolde, kegler, veste, samt bestilling af dommer ved kampe.

 

Regler for benyttelse af Kunstgræsbanen på Asnæs Stadion

- Kun spillere, trænere samt ledere for de hold, der benytter banen, må befinde sig på kunstgræsarealet. Tilskuere   SKAL opholde sig på flisegangen udenfor indhegningen.

- Fodboldstøvler skal børstes rene inden Kunstgræsbanen betrædes.

- Der må kun anvendes fodboldstøvler med almindelige knopper & Ikke Aluminiumsknopper!!!

- Rygning er strengt forbudt indenfor indhegningen af Kunstgræsbanen.

- Der må ikke efterlades affald, strømpetape, flasker, m.m. (Benyt skraldespandene)

- Der må ikke medbringes andre rekvisitter på kunstgræsbanen, end dem der forefindes. Stole, bænke, skal være på     flisegangen udenfor indhegningen.

Vi håber i får en super oplevelse på vores kunstgræsbane og vi står naturligvis til rådighed for yderligere oplysninger eller spørgsmål på Tlf: 51 37 50 38

Med sportslig hilsen

Kunstgræsudvalget, Asnæs Boldklub

 

 

 

 

    

DBU Sjælland Nyheder | Nyheder fra sportsverdenen
  • Fra d.. 1. juli 2019, vil fodboldspillere landet over kunne opleve at dommerne dømmer lidt anderledes end tidligere, en konsekvens af at, der pr. 1. juli 2019 træder flere ændringer og præciseringer i kraft.  Vær på forkantDu kan allerede nu læse, læs-let udgaven, af de nye ændringer og præciseringer i Fodboldloven for 2019/2020.  Du finder dem lige her.   Vær opmærksom på at ændringerne træder i kraft d. 1. juli 2019. 

  • Vejrudsigten lover solskin og 20 grader, og DBU Sjælland lover medaljeregn og fodbold af højeste kaliber, når DBU Sjælland Finals i weekenden, indtager banerne i Ølstykke og Borup. Vi gentager succesenSidste års turnering bød på masser af tætte opgør, kanon mål og god fight, så vi tør godt love at i år bliver mindst ligeså godt. Udover spillet på banen, gav de mange tilskuere sidste år en god stemning, og der er igen i år rigelig mulighed for at komme ud og støtte de lokale helte, hvad end man s...