christianpoulsen

 

 

 Ambsssadør for Asnæs Boldklub

 

Christian Poulsen

  

Asnæs første landsholdspiller

 

 

Skiltepartnere "Klik for at se alle"

Claus Lomholt DC Kloark Egendomsservice Asnæs Frave og køkkenlager EDC Asnæs - Kim Olsen Niels Ur Bilcentrum Odsherred Stål Valentin Gardiner Gretas Guld Cantea IT Depot Nordvest / Frank Nielsen Lammefjordens Stauder / Jens Jensen ...

Sponsore "Klik for at se alle"

AJ Sandblæsning Asnæs Køreskole Asnæs Maleren Moa Byg SJ Anlæg Entreprise Asnæs Maskinsnedkeri Audebo Havecenter Automester Bog Ide Danbolig/Svend Øvre Dragsholm sparekasse Eiland Electric Ivan Eltoft Nielsen Punkt 1 LM Kommunikation PM Anlæg RV Mureentreprise...

Skiltepartnere "Klik for at se alle"

 

Claus Lomholt

 

DC Kloark & Egendomsservice

 

Asnæs Frave og køkkenlager

 

EDC Asnæs - Kim Olsen

 

Niels Ur Bilcentrum

 

Odsherred Stål

 

Valentin Gardiner

 

Gretas Guld

 

Cantea IT

 

Depot Nordvest / Frank Nielsen

 

Lammefjordens Stauder / Jens Jensen

 

Dortes skilte 

 

 

Tusind tak til alle vores Skilte sponsorer.

 

 

DBU Sjælland Nyheder | Nyheder fra sportsverdenen
  • DBU Sjællands bestyrelse har besluttet at hæve DBU Sjællands protest- og ankegebyr fra 750 kr. til 1.000 kr. for at sikre en harmonisering med DBU Københavns tilsvarende gebyrer. Stigningen kommer på baggrund af et ønske om at undgå forvirring omkring særligt fællesrækker, hvor samme klub i forskellige rækker kan opleve at skulle betale to forskellige gebyrstørrelser, alt afhængigt af om turneringen er administreret af DBU København eller DBU Sjælland.   Stigningen træder i kraft pr. den 1. juli...

  • Få nye øjne på klubbens børne- og ungdomstræning, og lad DBU inspirere, motivere og rådgive til hvordan jeres træning kan blive endnu bedre. Med en trænerrådgiver kan I få konkret hjælp til træningsbanen, og udover 25 timer på banen er der også et C1 eller C2 kursus med i pakken. Inspiration, sparring og rådgivning Carsten Ginnerup Jensen, trænerrådgiver i DBU Sjællands område er ikke i tvivl om hvorfor man skal gøre brug af en trænerrådgiver: ”Der er flere årsager. For det første er det jo ”nem...